Pompy ciepła
Szukając taniego, a zarazem komfortowego w eksploatacji ogrzewania coraz częściej zastanawiamy się nad zastosowaniem pompy ciepła. Takie rozwiązanie zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników zarówno wśród inwestorów w budownictwie indywidualnym jak i jednorodzinnym. Ceny tradycyjnych paliw z roku na rok są coraz większe, trudno przewidzieć jak będzie wyglądała sytuacja w perspektywie najbliższych lat, dlatego wszyscy liczymy na to, że zastosowanie pompy ciepła zapewni nam niskie koszty ogrzewania oraz niezawodną pracę przez kilkadziesiąt lat. Jest to energia czysta oraz dostępna bez ograniczeń.

Pompy ciepła i odwierty Kozienice, Lublin, Radom
Ważną zaletą ogrzewania opartego o pompy ciepła jest jego przyjazny charakter dla środowiska. W procesie przetwarzania ciepła pompy, nie emitują żadnych zanieczyszczeń. Charakteryzują się niską energochłonnością chroniąc dzięki temu warstwę ozonową atmosfery. Ponadto z racji wykorzystywania niewyczerpalnych źródeł energii są proekologiczne. Jest to nowoczesne, idealnie wpisujące się w trendy ukierunkowane na ochronę środowiska naturalnego rozwiązanie.
Pompy ciepła polecane są do nowych jak i modernizowanych budynków. Mogą być jedynym źródłem ciepła lub współpracować z istniejącymi urządzeniami grzewczym, co pozwoli na zmniejszenie zużycia tradycyjnych paliw oraz obniżenie kosztów ogrzewania budynku. Koszt inwestycji jest jednorazowy, a dodatkowo inwestor może ubiegać się o jej dofinansowanie. Dolne źródła energii najlepiej wykonywać przed rozpoczęciem budowy, kiedy teren jest dostępny. Nie ma jednak najmniejszego problem z wykonaniem odwiertów, kiedy budynek już stoi. Polecanym okresem na wykonanie odwiertów jest czas z dodatnimi temperaturami powietrza. Jednak wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów, oferujemy wykonanie odwiertów w ciągu całego roku.

Technologia
Nasza firma oferuje wykonanie pionowych odwiertów pod pompy ciepła. Jest to najczęściej stosowane i zarazem najbardziej efektywne pozyskanie energii cieplnej. Odwierty wykonywane są o głębokości od 30 do 130 metrów. Energia pozyskiwana jest przez zabudowane w nich wymienniki ciepła. Są to ukształtowane, zgrzane u podstawy kolektory. Głębokość oraz ilość otworów wiertniczych uzależniona jest od kubatury budynku przeznaczonego do ogrzania a także zdolności przekazania ciepła przez grunt. Aby uniknąć wzajemnego oddziaływania otworów, należy zachować pomiędzy nimi odpowiednią odległość, która wynosi od 6 do 15 m i zależy od głębokości otworów.
W porównaniu do kolektora poziomego, kolektor pionowy charakteryzuje się bardzo dobrą stabilnością temperaturową. Wydajność cieplna kolektora poziomego spada w okresie zimowym co nie ma miejsca w kolektorze pionowym. Ponadto zaletą kolektora pionowego jest to, że zajmuje niewiele miejsca. Warto także podkreślić, że odwierty stają się źródłem darmowego chłodu, kiedy temperatura powietrza na zewnątrz wynosi ponad 25 stopni Celsjusza, a w budynkach zaczyna robić się gorąco.